Vizyon/Misyon
Türkiye Oyun Geliştiricileri, Dayanışma ve Yardımlaşma Birliği

Tanım; Toygel, bünyesinde üst düzey sanatçılar, çevirmenler, yazılım geliştiriciler, pazarlama uzmanları ve daha fazlasını barındıran bir oyun geliştirici birliği ve topluluğudur.

Vizyonumuz;  Oyun geliştirme çalışanlarını birlik haline getirerek ve Türkiye Oyun Geliştirme sektöründeki iletişime katkıda bulunarak toplumsal bilinci arttırmak.

Misyonumuz; Oyun gelişitirme sektöründe sürdürülebilir bir ortam yaratmak için toygel.org kapsamında uygun yönetim sistemleri oluşturarak bir birlik haline getirmek, geliştiricilerin haklarını korumak, desteklemek ve Türkiye'nin bağımsız ve bağımlı oyun çalışanlarınının lokal ve küresel oyun endüstrisindeki görünürlüğünü arttırmaktır.

İşlev; Toygel organizasyonu; iş olanakları, yetenek keşfi, eğitim vb servisleri tüm üyelerine topluluk hizmeti olarak sunar, bunları otomatize edecek sistemleri geliştirir ve düzenler. Toygel organizasyon yapısı olarak minimum hiyerarşiyi ve yatay organizasyonel yapıyı benimsemiştir. Toygel ayrıca organizasyon işleyişi için gerekli geribildirim mekanizmalarını ve iletişim araçlarını topluluğa sunmakla görevlidir. 

Bizi takip ederek ve toygel.org'a üye olarak birliğimize katılın ve topluluğun bir parçası olarak gücümüze güç katın. Alternatiflerimizin aksine herkese kapımızın açık olduğunu hatırlatır şimdiden bize ilgi duyduğunuz için teşekkür ederiz. 

Eğer yatırımcıysanız ilgilendiğiniz uygun oyunlar, yetenek ve iş fırsatları için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.