Hakkımızda
Türkiye oyun geliştiricileri (TOYGEL) olarak amacımız, alternatiflerimizin aksine topluluğumuzu aktif birlik haline getirmeyi,sosyal etkileşim yaratmayı ve örgütlemeyi amaçlıyoruz. Sanatçılar, yazılımcılar, tasarımcılar ve diğer bütün ilgili dallardan bağımsız geliştiricileri topluluğumuzun çatısı altında birleştirmekteyiz. 

Oyun geliştiricisi olma yolunda ilerleyen arkadaşlarımızı, topluluğumuzda bulunan geliştiricilerin bilgilerini paylaşmasıyla yeni tecrübeler edinebileceğini düşünmekteyiz. Siz yeni geliştiricileri birbirinizle daha aktif etkileşim içine girebilmeniz için de etkinlikler düzenliyoruz. İleride Youtube platformuna geçiş yaptığımız zaman, sizlere sadece networking değil aynı zamanda hem teknik hem de teorik eğitimler sunmayı planlıyoruz. 

Bu yolun ortasında veya ilerisinde olan tecrübeli arkadaşlarımız ise bilgilerini başlangıç seviyesindeki arkadaşlarımızla paylaşabilir ve geleceğin geliştiricilerine yatırımda bulunabilirler.  Topluluğumuzun büyük ve aktif yapısı sayesinde networking, pazarlama, iş bulma, iş verme olanakları sağlamaktayız.

Topluluk sistemimiz sayesinde de CV'lerinizi yazılım, tasarım veya alanınız ne ise  iş veren şirketlerle paylaşabilme imkanı vermekteyiz. 

Toygel olarak amacımız insanları birleştirmek, networking sağlamak, bilgi havuzunu geliştirmek, yeni arkadaşlara yol gösterici olmak, nitelikli insanları topluluğumuza katmak ve sunmak, yerli bağımsız geliştiricileri ve Türkiye'deki tüm oyun geliştiricileri için daha sosyal bir ortam yaratıp meslektaşlarınızla birlikte eğlenebilme fırsatı sunarken çıtayı yukarı taşımaktır.

KURUCU ORTAKLARAbdullah Kırmızıyüz
Yazılım

Cem Akkaya
Sanat

Emir Birbil
Yazılım

Mustafa Çetin
Yazılım

DESTEKLEYEN ORTAKLAR


Emir Karapınar
Yazılım/Sanat

Tolga Coşkun
Yazılım

Ferhat Tanman
Yazılım/Sanat