Deniz Bahadır Özdemir

Composer Sound Designer
0 0

Müzik öğrenimine küçük yaşlarda babasından gitar ve org öğrenerek başladı. Çocukluk ve gençlik yıllarını çeşitli orkestra ve topluluklarda gitar çalarak geçirdi.

2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’na kabul edildi. Öğrenimi boyunca etkinlik, konser ve organizasyonlarda gitarist, korist ve solist olarak yer aldı.

Çeşitli topluluklara müzikal danışmanlık yapmış, özel müzik akademilerinde eğitmen olarak çalışmıştır. Gitar ve Piyano başta olmak üzere; solfej, armoni ve müzik teknolojileri alanlarında dersler vermektedir.

Müzik ve post prodüksiyon stüdyolarında aranjör, kayıt operatörü ve ses tasarımcısı olarak çalıştı. Kısa filmler ve tanıtım projelerine, dijital medya kaynaklarına, tiyatro topluluklarına işitsel prodüksiyon çözümleri ile birlikte ses ve müzik hazırlamaktadır.

2014 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi’ne misafir sanatçı olarak katıldı. Burada bir çok eserde görev aldı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Teknolojileri Ana Bilim Dalı yüksek lisans programına kabul edildi. Müzikoterapi, Ses Fiziği ve Psikoakustik alanlarındaki araştırma ve çalışmalarına burada devam etmektedir.

Ayrıca ‘Simurg Ahir Zaman Orkestrası’ ismini verdiği projesinde kendi tabiriyle ‘Yeni Dünya Müziği’ çalışmaları yapmaktadır.