Activision Blizzard, Markalarını Mobil Platformlara Genişletmenin, En Büyük Fırsatları Olduğundan Bahsetti!

Activision Blizzard, Markalarını Mobil Platformlara Genişletmenin, En Büyük Fırsatları Olduğundan Bahsetti!

Activision Blizzard başkanı ve COO’su, Daniel Alegre’nin, şirketin mobil hakkında alacağı kararlar hakkında: “Markalarımızı şu anda mevcut olan milyarlarca mobil cihaza taşımalıyız. Açık arayla en büyük fırsatımız bu ve bundan yararlanmak için tüm markalarımızı zaman içinde mobil ortama taşıyıp, sermayeleştirmek için yatırım yapıyoruz.” yorumunu yaptı.


Mobil pazarına açılmak, şimdiye kadar Activision Blizzard için, oldukça iyi gidiyor. Call Of Duty : Mobile’in ulaşmış olduğu dünya çapında 300 milyon indirme sayısı, sadece başlangıç.Activision Blizzard’ın üst yöneticileri, devasa şirketin gelecek planları hakkında, büyük isimlerini/markalarını mobil platformlar üzerinde genişleteceklerini ve yeni bölgelere açılacakları anlaşmaların hala yatırımcıları ile görüşüldüğü ayrıntılarına yer verdi.


Geforce Now gibi, gelişmekte olan bulut-tabanlı yayın sistemlerine yönelmenin yanı sıra, Activison Blizzard, halihazırda başarısı kanıtlanmış mobil platformlara yönelmeyi hedefliyor. COO’ları Daniel Alegre, tüm markalarını zaman içinde, şirketin en büyük fırsatları olarak değerlendirdiği mobil platformlara genişletmeyi düşündüklerini belirtti.An itibariyle, Activision Blizzard’ın mobil pazara genişleme adımlarının cephesinde/merkezinde Call Of Duty: Mobile ve bünyelerine katmış oldukları King’in, Candy Crush gibi oyunları bulunuyor.Call Of Duty: Mobile cephesinde, Activision başkanı Rob Kostich, oyunun dünya çapında indirme sayısının yayınlandığından beri bir yıl içerisinde 300 milyonu aştığını belirtiyor. Oyunun çıktığı hafta, oyun tarihinin en yüksek kar marjlarına ulaştığından bahseden Kostich, yükselme trendi göstermeye devam etmesini umut ettiğinden bahsetti. 


Kostich: “Gelecek büyüme planı açısından, Call Of Duty: Mobile’de hala güçlü bir potansiyel görüyoruz. Çin’in, markalarımızın toplam karının önemli bir parçası olabileceğini düşünüyoruz. Markanın onaylandığından ve şu an son test aşamasında olduğundan bahsettik. Yakın zamanda görmeyi temenni ediyoruz. Bölgede büyük bir etki yaratabileceğini düşünüyoruz. Ve sadece Çin pazarı değil, indirme ve gelirimiz açısından Meksika ve Brezilya da, en yüksek 5 pazar arasında. Dolayısıyla, gelecek çeyreklerde coğrafik olarak da farklı pazarlara mobil üzerinden erişmeyi, büyük bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.” 


Kaynak

Yorumlar