Apple, Platformlarından Unreal Engine Desteğini Kaldırabilir!

Apple, Platformlarından Unreal Engine Desteğini Kaldırabilir!

Geçtiğimiz günlerde, Epic ile Apple arasındaki gerginlik, Apple’ın son hamlesiyle daha da artmış durumda. Epic’in yapmış olduğu açıklamada, Apple’ın, Unreal Engine ile geliştirilmiş herhangi bir oyun veya uygulamaya Mac de dahil olmak üzere hiçbir Apple platformunda yer vermeyeceklerinden bahsetti. Bu adım sadece Epic’in geliştirmiş olduğu Fortnite’ı değil, Unreal Engine ile geliştirilmiş bütün uygulamaları ve oyunları kapsıyor. 

Epic bu konu hakkında yaptığı açıklamada durumdan bahsetti: “Eğer Unreal Engine, Apple platformları üzerinde desteklenmeyecek ise, uygulama geliştiricileri farklı alternatiflere yönelmeye zorlanacaklar. Bunun Epic’in devam eden işine ve işbirliğinde olduğu kullanıcılarına vereceği hasar ölçülemez ve tamir edilemez olur.”

Epic için Fortnite büyük bir gelir kaynağı olabilir ancak, Unreal Engine de öyle. Unreal Engine’in bütün Apple platformlarından desteğinin kaldırılması, -özellikle iOS gibi büyük bir platformdan- Epic’e azımsanamayacak derecede hasar verebilir. Bu nedenle Epic, 28 Ağustos tarihinden önce mahkeme kararı ile hızlı bir şekilde Apple’ı durdurmaya çalışıyor. 

Yorumlar